Sport

Kolumbia ‘vret’ shpresat e Polonisë

               Publikuar në : 21:41 - 24/06/18 |
mapo.al

Në “Kazan Arena” po luhet sfida e vlefshme për Grupin H të Botërorit mes Polonisë dhe Kolumbisë.


Kolumbia e mbyll me fitoren 1-0 pjesën e parë, me golin e shënuar me kokë nga Mina në minutën e 40-të.

Mirëpo kolumbianët nuk ndalen dhe në pjesën e dytë dyfishojnë shifrat. Radamel Falcao në të 69’ shënon golin e sigurisë.

Më pas, në të 75’ është mesfushori i Juventusit, Cuadrado, i cili në një aksion model realizon edhe golin e tretë.


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas