Auto

Kjo Viotti kushton 380.000 euro

               Publikuar në : 11:19 - 16/12/14 |
mapo.al

Me 610 kuaj fuqi, kjo supermakinë kap deri në 340 kilometra në orë.


Në Bolonja është prezantuar makina Viotti Interlagos.

Interlagos ishte e para makinë sportive braziliane, e prodhuar në vitet ’60.

Por tani firmat italiane Maggiora dhe Viotti i kanë dhënë jetë versionit klasik, duke krijuar një supermakinë.

Ajo kap 100 kilometra në orë për 2.5 sekonda.

Në janar të vitit të ardhshëm do nisë prodhimi.

Në total do prodhohen 110 makina.

Çmimi nis nga 380 mijë euro.

viotti

Viotti Interlagos: Dieser Retro-Sportwagen kostet 380 000 EuroViotti Interlagos: Dieser Retro-Sportwagen kostet 380 000 EuroViotti Interlagos: Dieser Retro-Sportwagen kostet 380 000 EuroKOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas