KMR

Kjo vajzë do të jetë njeriu i parë në Mars


               Publikuar në : 20:16 - 10/07/18 |
mapo.al

Alyssa Carson ka ëndërruar dhe po punon që të jetë ajo femra e parë që do zbresë në Mars si astronaute.


Sot 17-vjeçe, ajo sapo ka filluar trajnimin për këtë profesion qiejsh e galaktikash.

Plani është që në 2033, kur Alyssa duhej të jetë 32 vjeçe, të vërë këmbën në planetin e kuq.

Aty ajo do qëndrojë për eksperimente shkencore dy deri në tre vjet, për të gjetur shenja jete.

Thuhet se ajo është magjepsur me universin që në moshën 3-vjeçare.

Tashmë NASA është duke punuar intensivisht me vajzën në mënyrë që të përgatiten për misionet e ardhshme.

<
>
auto_4DF89CDE00000578-5924875-image-a-17_15308713238021531226719 auto_4DF89CE200000578-5924875-image-a-14_15308711866911531226719 auto_4DF89CEA00000578-5924875-image-a-15_15308712671431531226718 auto_4DF89CDA00000578-5924875-image-a-11_15308711232641531226720


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas