Auto

Kjo makinë është një ‘raketë’ e vërtetë


               Publikuar në : 15:22 - 12/12/14 |
mapo.al

Një libian u shokua kur u kthye tek makina e tij pasi ishte strehuar diku kur zona u godit nga disa shpërthime.


Një predhë ishte ngulur në makinën e tij.

Fawwaz Qasim Kassis rrezikoi jetën e tij për të realizuar një foto të makinës në rrugët e Bengazit.

Në vend që të shpërthente, predha bëri një vrimë në trupin e makinës dhe në gomë.

“Pas gjysëm dite, predha nuk kishte shpërthyer akoma dhe u ktheva e bëra fotot,” thotë ai.

Pronari i makinës thotë se është akoma shumë e rrezikshme që të hiqet kjo predhë nga makina dhe ajo ka mbetur në rrugë.

predha

Close call: Fawwaz Qasim Kassis risked his life to take the snap of the grenade, which struck the car on hatch to the petrol tankKOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas