Shëndeti, Te Vecanta

Kjo është bima që parandalon rënien e flokëve

A e dini cila është bima më efektive për të parandaluar rënien e flokëve dhe për të stimuluar rritjen e tyre?

Sherebela njihet botërisht për përdorimin e saj në forcimin e flokëve, zgjatjen e tyre, stimulimin e daljes së flokëve të rinj edhe parandalimin e rënies.Ja sa i lehtë është përdorimi i saj:

Shtohet në shampo (rreth 2.5 ml në ~200ml shampo) ose e holluar në vajra bimor për masazhe skalpi 3-4 pika në një lugë vaj ulliri. Vaji esencial i sherebelës e stimulon qarkullimin e gjakut në zonën ku aplikohet. Ai ushqen rrënjën e flokut dhe ka veti ekuilibruese të yndyrës.
PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas