Auto

Kjo autoveturë elegante dhe elektrike është prodhimi i fundit i… ‘Kallashnikov’


               Publikuar në : 15:14 - 24/08/18 |
mapo.al

Prodhuesi rus i armëve “Kallashnikov” ka zbuluar veturën e re elektrike, i frymëzuar nga një model i vitit 1970.


Mendohet se ky projekt do të rivalizojë “Teslën” e Elon Musk.

Marka e njohur në të gjithë botën për automatikun “AK-47”, paraqiti të enjten prototipin me ngjyrë bojëqiell të quajtur “CV-1”, në një ekspozitë në rrethinat e Moskës.

Mjeti mund të arrijë shpejtësinë 350 km/h kur është i karikuar plotësisht.

Kalashnikov ka kohë që po përpiqet të zgjerojë markën e saj, duke lançuar kohët e fundit linjat e veshjeve dhe mallrave të tjera civile duke filluar nga çadra deri tek mbrojtëset e telefonave celularë.

<
>
11307783t1hecd9 concern-kalashnikov-demonstrated-an-electric-concept-cv-1 download-4-64 Kalashnikov-CV-1-electric-concept-car-9-4796-default-large kalashnikov-electric-supercar-3 kallashnikov kjtplu6o_kalashnikov-electric-car-afp_625x300_23_August_18 lq971pb8_kalashnikov-cv-1-car-_625x300_24_August_18 rqlvcrv8_kalashnikov-cv-1-car-_625x300_24_August_18 UAE-to-Purchase-Kalashnikov-Made-Electric-Cars-and-Motorcycles


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas