Kronika

Kishin fshehur 7 emigrantë në një tunel tek Rana e Hedhun, 2 në pranga

Besnik Gjoka, 46 vjeç, banues në Ishull Shëngjin dhe Valentino Ndoci, 48 vjeç, banues në Pukë u vunë në pranga nga policia në Lezhë, pasi tentuan që të ndihmonin 7 emigrantë të jashtëligjshëm për të kaluar kufirin.


Burime zyrtare sqarojnë se Gjoka dhe Ndoci, u kapë gjatë kohës që në bashkëpunim me njëri-tjetrin, “tentuan t’u jepnin ndihmë për kalim të paligjshëm të kufirit 7 shtetasve të vendeve të treta”.

Këta të fundit u gjetën nga autoritetet policore të fshehur në një tunel tek “Rana e Hedhun” në Shëngjin./tvklan.al

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Pas