KMR

Kina ndërton ujëvarën më të lartë në botë mbi një kullë 108 metra…


               Publikuar në : 11:08 - 25/07/18 |
mapo.al

Kina ka ndërtuar ujëvarën më të gjatë, e bërë nga dora e njeriut dhe jo nga natyra.


Dhe e veçanta e saj është pasi ajo është ndërtuar në një ndërtesë në lartësinë 108 metra .

Ujëvara gjendet në qytetin Guizhiou në Kinë dhe uji bie nga njëri kat i ndërtesës dhe pamja është mahnitëse.

Ndërsa uji nuk rrjedh vazhdimisht, por lëshohet vetëm në raste speciale dhe për vetëm 20 minuta, duke ofruar kështu pamje spektakolare.


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas