Kronika

“Këtu nuk jemi në Kabul, por në Durrës”/ Nuk i liroi vendin që të nxirrte makinën, përleshen fqinjët

Ngjarja ka ndodhur në Durrës, ku dy fqinjë janë përleshur me njëri-tjetrin dhe shkak për këtë është bërë një vend parkimi. Në pamjet e publikuara më poshtë do të shihni se si makina është dëmtuar si pasojë e konfliktit.

“Përshëndetje JOQ! Këtu nuk jemi në Kabul, por në Durrës.2 qytetarë që banojnë në të njëjtin pallat janë zënë për një vend parkimi, më saktë për daljen nga parkimi. Makina që shikoni në video kishte bllokuar daljen e makinës tjetër, gruaja shkon tek shtëpia e komshiut për t’i kërkuar që ta largojë makinën sepse i duhej të kalonte, por komshinjtë e kishin masakruar duke e rrahur.
Pas kësaj, familjarët e gruas i kanë bërë këtë masakrim kabulesk makinës mbrëmë.
Po na e shpifin këtë vend dita-ditës!”- ka shkruar një qytetar për JOQ.

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas