Shëndeti

Këto ushqime dëmtojnë dhëmbët
               Publikuar në : 18:45 - 07/04/18 |
mapo.al

Ne shkojmë shpesh te dentisti, refuzojmë ushqime të ëmbla dhe kujdesemi edhe se çfarë hamë por shpesh herë edhe nuk ia dalim.


Shumë prej nesh nuk e dimë se në fakt janë disa ushqime që ndikojnë që të kemi një buzëqeshje të zverdhur dhe për më tepër që dëmtojnë dhëmbët tonë.

Më poshtë gjeni këto ushqime:

Boronicat

Vera e bardhë

Vera e kuqe

Patatina

Çamçakëz

Kokoshka

Domate

Buka, makaronat dhe patatet

Frutat e thara

 


Etiketa: , , , , , , , ,

loading...

loading...
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas