KMR

Këto torta do t’ju tmerrojnë…


               Publikuar në : 11:11 - 18/05/18 |
mapo.al

Një fantazi e shfrenuar në realizimin e tortave e ka vënë në qendër të vëmendjes artisten Katherine Dey.


Edhe pse për shumë persona dëshira për të konsumuar ëmbëlsira është mjaft e madhe, me siguri nëse përpara do të kishin një nga këto realizime do të mendoheshin dy herë nëse do t’i konsumonin.

A do të konsumonit një tortë me kokën e prerë të një njeriu? Madje fantazia e shfrenuar ka shkuar edhe më tej, duke realizuar torta në formën e një zemre, të trurit të njeriut, apo edhe një të miu.

“Frymëzohem nga shumë gjëra në realizimin e tortave. Unë dua që njerëzit të kenë diçka vërtetë të veçantë dhe të çuditshme. Por e rëndësishme është edhe shija, por kjo është e garantuar”, shprehet Katherine.

<
>
pula t2-4 t3-4 t4-5 t5-5 t6-4 t7-3 (1) t7-3 t9-3 t10-2 t11-2 t12-2 t13-1 t14 t15 t16 t17 t18 t20 t21 t22 t23 t24 t25 t27 t28 t30 t31 t33 torta-1 (1) torta1

 


Etiketa: , , , , , , , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas