KMR

Këto janë traditat e çuditshme seksuale që ndiqen në disa vende të botës


               Publikuar në : 21:03 - 22/08/18 |
mapo.al

Vajzat dhe djemtë e tribusë Sambiane duhet të pinë spermë


Në tribunë e Sambias vajzat dhe djemtë ndahen kur janë në moshën 7 vjeç për 10 vite. Gjatë kësaj kohe, ata duhet të vënë piercing si dhe duhet të mbyllin hundën dhe të pinë spermën e luftëtarit më të fortë të tribusë.

Në Mangaia, gratë e moshuara bëjnë seks me djem të rinj
Në Mangaia, një ishull në Oqeanin Paqësor, djemtë 13 vjeçarë bëjnë seks me gra shumë më të mëdhaja në moshë, të cilat u mësojnë se si të kënaqin partneret.

Në një tribu në Kamboxhia ndërtohen tenda që vajzat të bëjnë seks me burra të ndryshëm derisa të gjejnë “të duhurin”

Në tribunë Kreung, në Kamboxhia të vjetërit e grupit ndërtojnë tenda për vajzat adoleshente. Djem të ndryshëm flenë me to çdo natë derisa zgjedhin personin me të cilin do të kalojnë jetën.

Në Greqinë e lashtë burrat mbanin djem të rinj si dashnorë.

Për grekët e lashtë identiteti seksual nuk varej nga gjinia, por në kush penetronte dhe kush penetrohej. Roli i aktivit lidhej me fuqinë si dhe statusin e lartë në shoqëri, ndërsa roli i pasivit lidhej me rininë dhe feminilitetin.


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas