Kryesore

Të papara! Këto janë armët ‘e zgjuara’ të së ardhmes
               Publikuar në : 18:16 - 02/04/18 |
mapo.al

Armatimet e së ardhmes kanë mbërritur në të tashmen. Dhe të parët që i prvojonë këto risi teknologjike janë trupat e marinës amerikane. Në kampin stërvitor “Pendleton”, në Kaliforni u mbajt stërvitja e armatimeve “high-tech” për luftimet urbane dhe detare.


Me këto pajisje të teknologjisë së fundit, rreth 180 marinsa kryen 10 simulime betejash dhe të paktën nga fotot, duken të kënaqur me ato që kanë mbajtur në duar.

Dronë të vegjël, syze me ekran për lexim informacioni, pushkë “smart” dhe mjete autonome nga Tesla, janë disa nga shpikjet për të cilat marinsat duhet të japin aprovimin e tyre para se të përdoren në beteja të vërteta.

<
>
180329-future-war-weapons-index-800x450 180329-future-war-weapons-09 auto_180329-future-war-weapons-021522665265 auto_180329-future-war-weapons-041522665253 auto_nintchdbpict0003955120371522665254 auto_nintchdbpict0003953689691522665255 auto_nintchdbpict0003953689051522665256 auto_nintchdbpict0003953688961522665257 auto_nintchdbpict0003953688861522665258 auto_nintchdbpict0003953687531522665259 auto_nintchdbpict0003949894061522665260 auto_180329-future-war-weapons-151522665260 auto_180329-future-war-weapons-071522665261 auto_180329-future-war-weapons-121522665262 auto_180329-future-war-weapons-061522665263 auto_180329-future-war-weapons-051522665264 auto_180329-future-war-weapons-141522665266 auto_180329-future-war-weapons-031522665267 auto_180329-future-war-weapons-101522665268 auto_180329-future-war-weapons-021522665265

 


Etiketa: , , , , , , , ,

loading...

loading...
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas