Kryesore

Në dukje ishte gjithçka për mrekulli, por Botërori kishte dhe surpriza të pakëndëshme


               Publikuar në : 20:25 - 15/07/18 |
mapo.al

Gjithçka në televizorë u duk se shkoi për mrekulli në finalen e madhe të Botërorit të fituar nga Franca 4-2 ndaj Rusisë.


Por në fakt nuk ishte kështu. Katër persona ndërprenë ndeshjen pak pas nisjes së pjesës së dytë dhe kjo nuk u transmetua nga regjia.

“Pushtimi” i fushës është marrë përsipër nga vajzat e famshme të grupit muzikor “Pussy Riot”, të cilat njihen për protestat e tyre.

Grupi, që njihet si një zë kundër Kremlinit, ishin të veshur si policë për të protestuar kundër abuzimit me të drejtat e njeriut.

<
>
u1-1 u2-1 u3-1 u4-1 u5-1 u6-1 u7-1 u8 u9 u10


Etiketa: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas