Media

Këta VIP-a shqiptarë zgjodhën profesionin për të cilin nuk studiuan


               Publikuar në : 20:09 - 25/10/18 |
mapo.al

Studimet e larta janë busulla që orjenton të rinjtë për të ardhmen e tyre. Shumica përpiqen të ndjekin shkollën të cilën e kanë ëndërr dhe që do t’u sigurojë pjekurinë e duhur për t’u punësuar në profesionin që kanë ëndërruar, por ka edhe shumë nuk e realizojnë këtë dhe shfaqin një tjetër talent.


Kur vjen puna tek VIP-at, ata janë dhe nuk janë shembulli më i mirë në këtë aspekt. Jo për faktin se ju mungon suksesi, por shumë prej tyre kanë kryer studimet për degë që nuk kanë aspak lidhje me profesionin që i kanë kushtuar jetën.

Këngëtarë, moderatorë, por jo vetëm. Emrat më të njohur të showbiz-it shqiptar kanë ndjekur udhën e ëndrrave dhe kanë ndërtuar karrierën që duan, por jo atë për të cilën kanë investuar vite studime.

Image

Viola Spiro/ Financë dhe Business Law

Image

Amarda Toska/ Balet dhe Psikologji

Image

Marina Vjollca/ E drejtë penale

Image

Lorik Cana/ Arkeologji

Image

Ledri Vula/ Regji

Image

Luana Vjollca/ Drejtësi dhe biznes

Image

Armina Mevlani/ Filozofi

Image

Big Basta/ Sociologji

Image

Hueyda El Saied/ Drejtësi, Marrëdhënie Ndërkombëtare dhe master për të Drejtat e njeriut

Image

Soni Malaj/ Frëngjisht

Image

Eneda Tarifa/ Filozofi

Image

Alketa Vejsiu/ Ekonomi

Image

Adi Krasta/ Kimi

Image

Sonila Meço/ Ekonomi

Image

Elvana Gjata/ Regji

Image

Blendi Fevziu / Gjuhë letërsi

Image

Ilva Tare/ Frengjisht

Image

Turjan Hyska/ Shkenca Politike

Image

Eni Koçi/ Mjekësi

Image

Era Rusi/ Gazetari

Image

Ronela Hajati/ Drejtësi

Image

Orgesa Zaimi/ Gjuhë Letërsi

/revistawho/


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas