Kryesore

Këta çuna i ‘ndezin’ femrat… janë meshkujt e ekranit shqiptar me trupat më të bukur


               Publikuar në : 17:26 - 03/09/18 |
mapo.al

Ekrani e do të bukurën dhe finesën si vlera të shtuara dhe shumë të rëndësishme të profesionalizmit.


Në televizion apo edhe në rrjetet sociale shohim personazhe femra, por edhe meshkuj të kuruar dhe me një fizik për t’u pasur zili, si rezultat i një regjimi strikt në të ushqyer dhe një stërvitjeje shumë intensive në palestër.

‘Revista Who’ ka realizuar një listë me personazhet e televizionit meshkuj që të kënaqin syrin sa herë që i shohim në ekran apo edhe në plazh.

Këta emra janë shembulli më i mirë që rrëzojnë steriotipin se meshkujt shqiptarë nuk kujdesen për pamjen e tyre.

Kultura e të stërviturit dhe ushqyerit shëndetshëm është kthyer në stil jetese për shumicën e të rinjve në vendin tonë, pavarësisht nëse janë figura publike ose jo.

Image

Noizy

Image

Ardi Asllani

Image

Landi Hysi

Image

Florian Agalliu

Image

Ledri Vula

Image

Capital T

Image

Patris Berisha

Image

Robert Berisha

Image

Endrit Mërtiri

Image

Alban Ramosaj

Image

Arjon Muça

Image

Granit Xhaka

Image

Cozman

Image

Adrian Gaxha

Image

Stresi

Image

Seldi Qalliu

Image

Alessio Aliaj

 


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas