Kryesore

Këshilli Bashkiak i Kukësit: Distancohemi nga dhuna, por ja 5 kushtet tona për Ramën

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:26 - 01/04/18 |
mapo.al

Këshilli Bashkiak i Kukësit përmes një deklarate për mediat distancohet nga dhuna dje në protestën në Rrugën e Kombit, ndërsa ka 5 kushte per qeverinë Rama.


Ata kërkojnë lirimin e 23 protestuesve të ndaluar, ndalimin e arrestimeve të tjera, largimin e FNSH nga Kukësi, tarifa për kalimin në Rrugën e Kombit e panegociueshme dhe çdo tentativë për negociata nuk do të merret në konsideratë deri në lirimin e të arrestuarve.


Deklarata u lexua për mediat nga Lavdrim Shehu, i cili është anëtar i Këshillit bashkiak të Kukësit.
Etiketa: , , ,

Pas