Kryesore

Kërkohet imuniteti i 3 deputetëve të PS
               Publikuar në : 18:30 - 23/01/12 |
mapo.al

Kryeprokurorja Ina Rama theksoi  dje se hetimet duhet të vazhdojnë dhe në funksion të këtij qëllimi do të kryhen hetime ndaj disa deputetëve të Kuvendit. “Prokuroria e Përgjithshme i ka kërkuar kuvendit dhënien e autorizimit për heqjen e imunitetit te deputetëve socialistë Besnik Baraj, Tom Doshi dhe Taulant Balla, me qëllim hetimin e tyre”, tha Ina Rama. Kryeprokurorja ka sqaruar se roli i saj ne 21 janar dhe ne hetimet për këtë ngjarje ka qenë vetëm si kryeprokurore, ndërsa theksoi se nuk ka patur bashkëpunim me kreun e opozitës Edi Rama. Pas kërkesës së prokures së përgjithëshme për heqjen e imunitetit të deputetëve socialistë Taulant Balla, Tom Doshi dhe Besnik Bare, dy prej tyre kanë reaguar nëpërmjet deklaratave për median. “Ne jemi gati të heqim imunitetin e cdo deputeti që kërkon prokuroria, por të hetosh Besnik Baren e të mos hetosh Saliun është qesharake!”, tha Balla. Ndërsa deputeti Tom Doshi, në fillim të deklaratës shprehu gatishmërinë e tij të menjëhershme për t’u vënë në dispozicion të hetimeve për 21 Janarin.
loading...

loading...
KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas