Kryesore

Keni frikë nga rrudhat?! Ja sekreti ushqimor që duhet të dini


               Publikuar në : 10:13 - 11/09/18 |
mapo.al

Plakja është një shqetësim për të gjithë, pasi fillojnë dhe shfaqen rrudhat në fytyrë.  Shfaqja e rrudhave në fytyrë, sy dhe ballë është një shqetësim dhe prishje humori për të gjitha.


Asnjë femër nuk do të plaket para kohe, por ndonjëherë thjeshtë ndodh. Mos u shqetësoni më! Living sjell për ju 5 ushqimet që parandalojnë dhe i thoni lamtumirë rrudhave dhe lëkurës së plakur.

Bizele: 

Kur bëhet fjalë për të jetuar gjatë dhe të rinoheni nuk ka rëndësi nëse hani çdo ditë bishtajore. Bizelet janë një ushqim i rëndësishëm, për të gjithë ata që nuk duan të plaken. Ato janë të pasura me fibra dhe antioksidantë, të cilat janë një element i rëndësishëm i jetëgjatësisë.

Arra:

Konsumimi i arrave, mund të jetë një nga gjërat më të mira që mund të bëni për shëndetin, këshillon dritare.net. Sigurisht, përveçse arrat reduktojnë rrezikun e kancerit, ose sëmundjeve të zemrës, ato janë të rëndësishëm edhe për plakjen. Jo vetëm që ju bëjnë jetëgjatë, por edhe nuk ju plakin.

Karotat:

Të gjithë i dimë vlerat ushqyese që kanë karotat, ato ju bëjnë më të shëndetshëm dhe jetëgjatë. Karotat, përveçse do t’ju bëjnë më jetëgjatë, ato do t’ju pastrojnë edhe lëkurën, duke reduktuar edhe mundësinë për rrudha.

Sardelet:

Acidet yndyrore Omega-3 që gjenden te sardelet kujdesen për shëndetin tuaj. Ulin rrezikun për t’u prekur nga sëmundjet e zemrës, kanceri dhe diabeti. Sigurisht, vlerat ushqyese te sardelet ju bëjnë më jetëgjatë dhe mbajnë larg plakjen.

Shega:

Kolagjeni që gjendet te shega, është i rëndësishëm për lëkurën. Sigurisht, ato farat e kuqe të vogla, ju bëjnë më jetëgjatë, largojnë mikrobet nga zorrët, dhe ju mbrojnë shëndetin.


Etiketa: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas