Ekonomi

Këmbimi valutor: Çfarë po ndodh me dollarin amerikan?


               Publikuar në : 12:33 - 15/08/18 |
mapo.al

Në tregun valutor vendas, euro sot ka vijuar të qendrojë në pozitën fikse, në krahasim me ditën e djeshme;  në blerje në nivelin 125.30 lekë e në shitje me 126 lekë.


Ndryshe ka ndodhur me dollarin amerikan që ka vijuar luhatshmërinë edhe gjatë ditës së sotme duke shënuar një rritje të konsiderueshme.

Dollari amerikan blihet në qendrat e këmbimit valutor me 110.5 lekë dhe shitet me 111.5 lekë. Një ditë më parë, dollari amerikan blihej me 109.80 lekë dhe shitej me 110.50 lekë.

Paundi britanik ka ruajtur nivelin e një dite me parë duke u blerë me 104.50 lekë dhe shitur me 141.50 lekë.

Monedhat e tjera këmbehen si më poshtë:

EUR/ALL    125.30 -126.00

USD/ALL    110.50 -111.50

GBP/ALL    140.50 – 141.50

AUD/ALL    79.70 –  80.50

CAD/ALL    84.30  –  85.20

CHF/ALL    110.80 – 111.50


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas