Kryesore

Katarsis në Gjykatën e Lartë, brenda një ore ikin dy gjyqtarë, shkarkohet Admir Thanza


               Publikuar në : 10:08 - 17/07/18 |
mapo.al

Brenda një ore, Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar dy anëtarë të gjykatës së Lartë, Tom Ndrecen dhe Admir Thanzën.


Vendimi për këtë të fundit sapo është dhënë.

Admir Thanza nuk ishte i pranishëm në seancë. Ai përfaqësohej nga avokati i tij, Sokol Hazizaj. Vendimi per Thanzen nuk ishte i papritur nisur nga seanca e fundit ndaj tij.

 


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas