Sport

Karamberis nuk e përmend as kombëtaren e as Kuzhen


               Publikuar në : 19:46 - 26/01/12 |
mapo.al

Markos Karamberis, njëri prej kokave të rrjetit kriminal të asgjësuar pak ditë më parë në Selanik të Greqisë, është dëgjuar dje për shumë orë në prokurorinë e këtij qyteti. Njeriu më i përfolur rreth skandalit të trukimit të ndeshjeve (përfshirë edhe ato të kombëtares së Shqipërisë), u është përgjigjur pyetjeve të prokurorëve edhe për këtë temë. Sidoqoftë, edhe pse ende dyshohet se përfaqësuesja jonë dhe ish-trajneri kuqezi, Josip Kuzhe, janë të përfshirë, Karamberis në deklaratën e tij të parë para prokurorisë nuk ka folur fare rreth futbollit shqiptar, kombëtares apo trajnerit kroat. “Unë jam i sëmure pas kumarit. Mund të kem fituar 5 milionë euro nga ky lloj biznesi, por nuk e keni idenë se sa kam humbur”, ishin fjalët e para të Karamberis, i cili kishte vendosur të deklarohet nëpërmjet avokatit të tij. Nga përgjimet telefonike, dyshohet se dy ndeshje të Kombëtares shqiptare qe të kurdisura.
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas