Kronika

Kapshticë, ndalohen 32 refugjatë nga Siria dhe Palestina


               Publikuar në : 15:05 - 18/08/18 |
mapo.al

Kapen 32 refugjate te paligjshem në Kapshticë. Burime për Ora News bëjnë me dije se klandestinët e ndaluar, të gjithë meshkuj, janë nga Siria dhe Palestina.


Për dy ditë ata janë mbajtur në  piken e postes ne Kapshtice pasi drejtoria e kufirit nuk perballonte marrjen e deklarimeve te tyre pasi jane kapur shume pergjate muajve te fundit.

Refugjatet u nisen drejt qendres se azilkerkuesve ne Tirane. Transporti i tyre u bë me autobus.


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas