Aktualitet

Kapet shqiptari me ‘bukë’, Policia i zbulon 2 kg kokainë (Emri)

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:28 - 04/05/18 |
mapo.al

Mësohet se një shtetas shqiptar është kapur nga Guardia di Finanzas me dy kilogramë kokainë të fshehur brenda kutisë së drithërave.


Ai është shtetasi shqiptar me iniciale G. E., 30 vjeç.


Në çantën e shpinës, shqiptari kishte një kuti kartoni të një firme ushqimore, por me një peshë jo normale për përmbajtjen që duhej të kishte.


Kjo ka ngjallur dyshime dhe pas hapjes së ambalazhimi dukej se ishte i modifikuar.


Gjatë kontrollit në kuti, u panë katër ‘bukë’ heroine, të ambalazhuara më së miri me celofan të ngjitur me nxehje.

Pesha e heroinës ishte pak më tepër se dy kile.

Bëhet me dije se në treg, sasia e drogës do të kishte një vlerë rreth 160 mijë euro.

Shtetasit shqiptar i është komunikuar masa e arrestit me burg nga gjykata italiane.


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas