Kronika

Kapet sasi e madhe droge dhe 100 mijë euro: Në kërkim bosi shqiptar i grupit kriminal, arrestohet e shoqja


               Publikuar në : 11:23 - 21/07/18 |
mapo.al

Një grup kriminal shqiptaro-grek është goditur nga policia helene. Drejtuesi i grupit, që sipas hetuesve grek është një shqiptar, është ende në kërkim policor.


Në vijim të hetimit, janë gjetur 1 kg kokainë në banesën e shqiptarit të shpallur në kërkim në  Marousi, raportojnë këtë të premte mediat greke. Droga e përzier me oriz u gjet e groposur ne 55 cm thellësi, brenda ne një vazo xhami.

Bashkëshortja e tij 48 vjeçe u vu në pranga. Gjithashtu u arrestuan edhe 2 persona të tjerë nga efektivët e policisë së Atikës.

Grupi akuzohet se së fundi ka realizuar 11 vjedhje banesash dhe personash dhe 7 vjedhje makinash.

Makinat e vjedhura ata i përdornin në aktivitete kriminale.


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas