KMR

Kapet peshkaqeni 400 kg në Durrës, masakrohet nga peshkatarët


               Publikuar në : 15:38 - 15/11/18 |
mapo.al

Nuk është hera e parë që një peshkaqen gjen vdekjen në brigjet shqiptare me preteksin se është një kafshë e “rrezikshme”. Këtë herë jo më ata të Vlorës, por kanë qenë peshkatarët durrsakë që kanë kapur një peshkaqen 3.85 metra të gjatë me peshë rreth 400 kg dhe fati i kafshës që është masakruar dihet…


Peshkaqeni u kap nga anija “Nesimi” në 100 metra thellësi në drejtim të Durrësit. Peshkaqeni ra në rrjeta ditën e djeshme ndërsa e gjithë sasia e tij u ble nga restorantet e zonës.

Marinarët e moto-peshkatores “Nesimi” deklaruan se, kjo ishte hera e parë që kapet një peshk kaq i madh.

<
>
peshkaqeni durres-peshkaqen-586x350-527x350 auto_peshkaqeni1542274898

 

 


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas