Kronika

Kapet gomonia me drogë në grykën e Vjosës, në kërkim trafikantët


               Publikuar në : 17:11 - 28/07/18 |
mapo.al

Një gomone me 412 kilogramë kanabis është ndaluar nga policia e Vlorës në afërsi të grykëderdhjes së lumit Vjosë. Lajmin e bën me dije policia në një njoftim, ku gjithashtu informon se po punohet për kapjen e autorëve.


Njoftimi  i plotë

Vlorë, Strukturat Policore të DVP Vlorë në bashkëpunim me Policinë Kufitare në afërsi të derdhjes së lumit Vjosa kanë sekuestruar 412.5 kg kanabis, 1 gomone dhe 60 litra benzinë.

Vijon puna për identifikimin e kapjen e autorëve të kësaj veprimtarie të paligjshme.

Materialet hetimore iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Vlorë, për veprën penale ”Trafikimi narkotikëve, mbetur ne tentativë” parashikuar nga neni 283/a e 22 i Kodit Penal.


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas