Kronika

Kapen sërish para të fshehura në Portin e Durrësit, ja çfarë valute ishin…

               Publikuar në : 18:49 - 21/07/18 |
mapo.al

Gjatë kontrollit të policisë kufitare në portin e Durrësit, efektivët kanë gjetur sasi paund të padeklaruar tek tre qytetarë shqiptarë.


Nga burimet zyrtare mësohet se ditën e djeshme, një sasi paund e padeklaruar iu gjetën në çantë dhe u bllokuan, 38-vjeçares me inicialet N.M., gjatë kontrollit në mjetin tip ‘Audi’ që drejtohej prej saj.

Për këtë rast policia njofton se veprimet do të kryhen nga DVP Durrës.

Po ditën e djeshme, rreth orës 13:30, në pikën kufitare Port, Durrës, janë kapur me nga një sasi paund të padeklaruar dy persona të tjerë me inicialet B. M., dhe F. Gj., 32 vjeçe e 41 vjeç.

Materialet në ngarkim të këtyre shtetasve u referuan në Prokurorinë Pranë Gjykatës së shkallës së Parë Durrës, sipas neneve 179/a dhe 25 të Kodit Penal.


Etiketa: , , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas