Kronika

Kapen dy ngarkesa me drogë në kufirin greko-shqiptar, në kërkim trafikantët


               Publikuar në : 16:03 - 18/08/18 |
mapo.al

Policia greke ka realizuar dy operacione të ndryshme anti-drogë në kufirin greko-shqiptar. Operacioni i parë është zhvilluar në Nea Selefkia, Igumenice, ku është gjetur një automjet i braktisur. Brenda tij u gjeten dhe sekuestruan 42 pako me 144 kg 110 gram marijuane. Rezulton se mjeti është vjedhur ne 13 korrik 2018 në Kordhelio-Evosmu. Policia greke vijon kërkimet për gjetjen e trafikanteve.


Operacioni i dytë u zhvillua në Kompoti, në Arte, ku është kapur një mjet qe vinte nga kufiri gjelbër. Brenda ne mjet u gjeten dhe sekuestruan 100 pako me 102 kg 593 gram marijuane. Policia greke arrestoi drejtuesen e mjetit, femër greke 52-vjec dhe u shpall ne kërkim pronari i mjetit, mashkull grek 29-vjec.

Prej fillimit te vitit e deri sot, ne Igumenice, Korfuz, Lefkadha, Kefalonia, Janine, Athine, Selanik, Arte, Kostur, Grevena, Follorine, Aleksandroupoli, policia greke ka sekuestruar rreth 7.4 ton marijuane qe vinte nga Shqipëria.

<
>
5e7dcdd3-32b8-47e0-bee8-04a866177a8e 17b19e9a-c438-4d0c-acd7-54c9bb949d5b (1) 67ed364a-95db-4c71-9b92-e9aecd5329a6 09792e0f-58ed-4e0e-9e59-4f059656e1c6


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas