Aktualitet

Kapen 104 kg në kufirin greko-shqiptar, pranga shoferit dhe një 24-vjeçareje

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:13 - 05/07/18 |
mapo.al

Policia greke ka sekuestruar plot 104 kg marijuanë në kufirin greko-shqiptar. Sipas policisë së vendit fqinj, droga u kap në Kozani ku u ndalua një mjet që vinte nga kufiri i gjelbër.


Brenda në mjet policia gjeti dhe sekuestroi 8 thasë me 40 pako me 104 kg marijuanë. Në pranga kanë rënë dy shtetas grekë, shoferi 54-vjeçar dhe një vajzë 24-vjeçare pasagjere. Gjithashtu u sekuestruan 2 celularë me 2 karta SIM.


droga Greqi (1)droga Greqi (3)


droga Greqi (2)Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas