Bota

Kanadaja i jep fund sistemit të lotarisë për bashkim familjar
               Publikuar në : 17:58 - 21/08/18 |
mapo.al

Kanadaja ka dhënë njoftimin, se do t’i jap fund sistemit të bashkimit familjar për emigrantët.


Kjo do të thotë, se prindërit nuk do mund të ribashkohen me fëmijët e tyre që kanë emigruar në këtë shtet.

Qeveria e Justin Trudeau e ndryshoi funksionimin e ribashkimit familjar në fund të vitit 2017, në favor të një sistemi të përzgjedhjes me short i përshkruar nga shumë emigrantë si “mizor” dhe
“pa zemër”.

Mësohet se nga 95 000 dosje të prindërve apo gjyshërve që dëshirojnë të vendosen në Kanada, do të përzgjidhen vetëm 10 000.


Etiketa: , ,

loading...
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas