Kronika

Kamerat fiksojnë gjithçka, si u vra çifti në Shkodër. Autori lëviz i qetë
               Publikuar në : 08:57 - 16/07/18 |
mapo.al

Zbardhen të tjera detaje nga ngjarja e rëndë e rëndë e regjistruar në orët e para të mëngjesit të së dielës në qytetin e Shkodrës.


Burime pranë grupit hetimore bëjnë me dije për Fax News se personi i cili ka qëlluar në drejtim të çiftit të bashkëjetuesve, nuk ka pasur maskë në fytyrë, është afruar pranë automjetit të çiftit Bercana, dhe ka shkrehur karikatorin me 23 fishekë në drejtim të tyre.

Burime pranë grupit hetimor të policisë së Shkodrës, bëjnë me dije se autori i cili ende nuk është identifikuar ka mbërritur me mjetin tip Mercedes Benz, në lagjen Naim Gjylbegu në Shkodër, mjeti është parkuar jashtë rrugicës se pallatit ku jetonte me qera çifti i bashkljetuesve, ka marre armen ne makine dhe eshte drejtuar tek ato, pa asnje lloj kompleksi, duke iu afruar xhamit te shoferit dhe duke qelluar ne drejtim te tyre.

Gjithcka ka ndodhur per pak sekonda, ai eshte siguar se çifti ka vdekur, ka pare femijen ne pjesen e pasme te makines dhe eshte larguar serish nga ka ardhur duke hipur ne automjetin qe e priste se bashku me drejtuesin e mjetit dhe dy personat jane larguar ne drejtim te lagjes Kiras nga ku mesohet se me pas kane braktisur mjetin ne afersi te Bypasit, prane rruges nacionale Shkoder – Koplik ku i eshte vene edhe flaka duke e shkrumbuar ate plotesisht me qellim qe te humbin te gjithe gjurmet.

Policia e Shkodres ka sekuestruar kamerat e sigurise te nje subjekti privat prane baneses se ciftit, nderkohe qe materiali filmik eshte derguar ne Tirane ku priten te nxirren detaje ne lidhje me identitetin e autorit, mbi te cilin deri tani nuk ka asnje te dhene.

Çifti Bercani jane ekzekutuar me 23 plumba, mengjesin e se dieles ngjarje e cila tronditi mbare opinionin publik ne Shkoder.


Etiketa: , , ,

loading...

loading...
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas