Aktualitet

Kaloi me sukses vetingun, por ONM kërkon shkarkimin e gjyqtarit  

               Publikuar në : 13:11 - 09/08/18 |
mapo.al

Në datën 1 gusht, Komisioni i Pavarur i Kualifikimit vendosi konfirmimin në detyrë të gjyqtarit Gentian Medja, pasi hetimi administrativ e nxirrte me sukses tek të tre kriteret e procesit të rivlerësimit.


Por “Fax News” raporton se ONM e ka kundërshtuar këtë vendim, duke kërkuar shkarkimin e tij përmes një kërkesë drejtuar komisionerit publik që ta ankimoje vendimin e KPK.

Gjyqtari Medja, 40 vjeç, me eksperiencë gjykatës në Shkodër dhe në Gjykatën Administrative të Tiranës, ka marrë raporte të pastra nga ILKPDKI si dhe nga hetimi administrativ i komisionit për pasurinë e tij dhe të prindërve të tij të përbërë nga një apartament i privatizuar në Shkodër dhe disa llogari bankare kursimesh për një total prej 4.1 milionë lekësh bashkë me disa aksione të prindërve në ndërmarrjen e Duhan-Cigareve në Shkodër të marra nga procesi i privatizimit.

Ndërmarrja ka falimentuar shumë kohë më parë dhe aksionet e prindërve të gjyqtarit nuk kanë krijuar asnjëherë të ardhura.

 

 


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas