Kryesore

Kaliniç refuzon medaljen e argjendtë të Botërorit


               Publikuar në : 07:55 - 21/07/18 |
mapo.al

Nikola Kaliniç i thotë jo medaljes së argjendtë.


Sulmuesi i Kroacisë nuk ka pranuar ta marrë medaljen që jepet nga FIFA për çdo futbollist dhe që është çuar në Kroaci edhe për të.

Për Sportske Novosti, sulmuesi i Milanit ka deklaruar shkurt: “Faleminderit për medaljen, por nuk luajta në Rusi”.

Në ndeshjen hapëse kundër Nigerisë Kaliniç refuzoi të futej në minutat e fundit të ndeshjes dhe trajneri Zllatko Daliç e përzuri nga kombëtarja.


Etiketa: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas