Kryesore

“Kacifas”, Bushati: Jemi një hap më larg bisedimeve me Greqinë…
               Publikuar në : 22:04 - 12/11/18 |
mapo.al

“Kacifasi na çoi një hap më larg në marrëveshjen me Greqinë,” është shprehur ministri i Jashtëm Ditmir Bushati lidhur me zhvillimet e fundit. Në emisionin “Real Story”, Bushati u pyet nëse në këtë situatë, jemi një pranë apo më larg në marrëveshjen me Greqinë.


“Jemi një hap më larg më larg. Një klimë agresive në opinionin publik apo një lloj helmatosje në këtë proces të rëndësishëm, ndikon bisedimet mes Greqisë dhe Shqipërisë”, tha ministri.

“Shteti shqiptar i ka ndjekur te gjitha procedurat per kete raste. Ka mbajtur linje komunikimi konstant me qeverine greke, u shpreh ai./BW/

 

 

 


Etiketa: , , ,

KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

  1. Pse terroristi Kacifas mos erdhi nga suedia ? Çfare naiviteti ?Më habit naiviteti dhe servilizimi i politakaneve shqiptar duke shkuar aq larg sa nga nenshtrim dhe inferioriteti shkon aq larg sa i ligaven dhe ekziston rreziku i rreshqitjes sikur mbi banane ! Se pari nuk je ne pozite te barabarte deri sa e ke ligjin e luftes.Nese nuk hiqet ky ligj ske nevoje logjikishte me negocue! SEPSE JE INFERIOR PA FILLUE BISEDIMET, pa thene edhe nje fjale. MIZERE.

    Përgjigju ↓
Pas