Te Vecanta

Ka humbur 22 fëmijë, por nëna e pamposhtur nuk heq dorë, ajo përsëri…


               Publikuar në : 22:16 - 18/03/18 |
mapo.al

“The Sun” publikon historinë e një nëne zemërthyer që ka humbur 22 fëmijë, por që nuk dorëzohet. Kerry Hutchinson, 35 vjeç nga Rugeley, në Staffordshire të Britanisë së Madhe ka varrosur 3 fëmijë, ka mbajtur funerale për 2 prej tyre, ka dështuar 16 herë dhe sapo ka humbur fëmijën e fundit që jetoi vetëm 20 sekonda.


Doktorët thonë se ajo është e shëndetshme, por “e pafat”. Ajo u është drejtuar tashmë medieve për të marrë mbështetjen e opinionit publik dhe për të zbuluar shkakun e vdekjes së fëmijëve të saj.

E ka mbajtur për vete deri tani dhimbjen dhe dëshpërimin. Fëmijën e parë, një vajzë e ka mbajtur në krahë vetëm 12 orë.

Mjekët i thanë se kishte kancer në qafën e mitrës dhe pas një operacioni e ka zhdukur atë.

Mjekët i sugjeruan të provonte sërish pavarësisht se mund të lindte para kohe. Mjekët thonë se pavarësisht operacionit ajo tashmë ka shëndet të plotë.

“Do të jem nënë në këtë botë, ose në tjetrën” – thotë 35-vjeçarja ndërsa shton se kërkon të dijë arsyen e vdekjes së fëmijëve të saj edhe pas lindjes.

Bashkëshorti thotë se po mbledhin para për të kryer analiza të tjera.

The graves of two of Kerry's children, Paige and Lucas

Baby Lucas was born at just 22 weeks and doctors could not save him Kerry's first daughter Paige lived for just 12 hours Kerry and her partner Connell pictured aboveKOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas