Media

Julian Deda zbulon foton e ’96 kur u kthye nga emigracioni me të atin

Aktori i humorit, Julian Deda, ka shpërndarë një foto të 22 viteve më parë, duke e titulluar atë “Nostalgji”. Ai ndodhet në aeroport bashkë me të atin, aktorin e madh dhe të njohur të humorit, Zef Deda,  por çuditërisht Julian Deda zbulon se në atë vite të vështira ai dhe babai i tij janë detyruar të shkojnë në emigracion dhe ndodhet në aeroportin e Frankfurtit.

 Postimi:

Nostalgji.
Si shume shqiptare, edhe familja jone ka provuar shijen e mire dhe te keqe te emigracionit. E keqe, sepse ndryshe nga sot, ne ate kohe ishte shume e veshtire te vije e te shkoje sa here te duash per te pare te afermit dhe kjo kthehej ne nje stres te papare per çdo emigrant te asaj kohe, nga ana tjeter ishte e mire sepse eksperianca e fituar ne toke te huaj eshte leksion i madh per jeten.

P.s. Ne foto eshte momenti i kthimit ne atdhe. Te veshur me kostume, se ashtu ishte koha atehere, kur hipnim ne avion duhej te vishnim rrobat me te mira qe kishim…! 😂😂

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas