Politika

Jul Deda i zhgënjyer me Bashën: Fjalët e tij janë thjesht p**dhë me rigon


               Publikuar në : 21:31 - 07/08/18 |
mapo.al

Aktori Julian Deda, që është njëkohësisht edhe anëtar i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, ka sulmuar kreun e kësaj partie, Lulzim Basha. Sipas tij, pavarësisht fjalëve, Basha i tradhtoi njerëzit edhe për çështjen e Teatrit Kombëtar.


Ai thotë se Basha nuk duhet besuar më. Aktori i njohur sjell në vëmendje deklaratat e Bashës të tipit se pa shkelur mbi trupin tim nuk bëhet…ndërsa në finale ato për të cilat Basha është zotuar se nuk do bëhen, janë bërë.

“Nese dikush ju thote “pa shkelur mbi trupin tim nuk behet” mos i besoni, dijeni se e ka kot. Ka kohe qe nuk funksionon si shprehje. Ne politike ka deshtuar disa here, madje as per çeshtjen e Teatrit snuk. Me pak fjale eshte thjesht pordhe me rigon”, shkruan Julian Deda, aktor dhe anëtar i Këshillit Kombëtar të PD.


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas