KMR

Ju tregojmë se çfarë i ndodh trupit tuaj pasi kryeni marrëdhënie seksuale

               Publikuar në : 16:49 - 13/08/18 |
mapo.al

Me kohën është parë se efektet e marrdhënieve seksuale në tru janë të larmishme, më poshtë po ju tregojmë disa prej tyre.
Gjithsesi para se të fillojmë na duhet të themi se jo të gjithë kanë të njëjtat reagime, por ato që do të paraqesim më poshtë janë reagimet e përgjithshme.
Oksitocina


Oksitocina njihet edhe si hormoni i dashurisë, lëshohet pas seksit dhe bën që lidhja me partnerin të bëhet më e fortë. Oksitocina është përgjegjëse për dëshirën që kemi për përkëdhelje pas seksit. Nëse dëshiron të krijosh lidhje të tillë, ky hormon mund të të ndihmojë.“Shumë emocione”


Truri i vogël është një zonë e trurit që përfshin analizimin e botës në mënyrë shumë të komplikuar.Truri i vogël aktivizohet gjatë seksit për të rritur tensionin muskulor, ky tension mund të krijojë orgazmën.

Përmirësim i kujtesës

Për disa seksi ndosh shumë shpejt. Për disa të tjerë çdo detaj është i rëndësishëm, kjo lidhet me aktivizimin e një pjese të trurit gjatë seksit e cila mund të ndikojë kujtesën.


Etiketa: , , ,

Pas