Aktualitet

Ju ”mbyti” vapa? Moti do ju surprizojë nesër, në këto zona pritet të…
               Publikuar në : 17:30 - 19/08/18 |
mapo.al

Vijon pjesa e parë e ditës me kthjellime dhe vranësira kalimtare në të gjithë territorin shqiptar. Sërish orët e pasdites fuqizojnë vranësirat në zonat malore duke gjeneruar rrebeshe afatshkurtra shiu ndërsa shira të përkohshëm priten në zonat Qendrore të Shqipërisë.


Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit mbeten konstante gjatë mëngjesit por një tjetër rritje të lehtë sjell mesdita duke shënuar maksimalisht 37°C. Era do fryjë e lehtë në tokë por mesatare në det, me shpejtësi 35 km/h nga Veriperëndimi ndërsa në det vijon dallgëzimi deri 2 ballë.

mak.jpeg


Etiketa: , ,

loading...

loading...
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas