Kryesore

Jetonin në varfëri të skajshme, ministrja i dorëzon çelësat e shtëpisë së re familjes Sharka (Video)

TIRANE– Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, e cila i ka dorëzuar çelësin e banesës së re familjes së Besnik Sharkës e cila jetonte në një banesë të rrënuar në varfëri të skajshme.

Përmes një videoje të postuar në profilin e kryeministrit Edi Rama në Facebook, ministrja i ka dorëzuar çelësat e shtëpisë së re kësaj familje në emër të qeverisë.

“Një strehë e re për familjen e Besnik Sharkës falë bashkëpunimit me sipërmarrjen dhe ndihmë ekonomike përmes programit të Shqipërisë Solidare”, ka shkruar Edi Rama në profilin e Facebookut.

<
>
yghnyh shtepi
PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Pas