Kryesore

Jeni ndarë nga i dashuri këtë verë? Asgjë s’është rastësi, zbulojeni tani


               Publikuar në : 07:56 - 11/08/18 |
mapo.al

Stina e verës është koha më e nxehtë si edhe një nga muajt më të rrezikshme që mund të kalojë një çift. Për ata që ende nuk jetojnë bashkë është një sfidë e vërtetë, pasi pushimet me familjet e tyre i distancojnë.


Gjatë stinës së verës çiftet kalojnë në këto sfida:

Kriza në çift
Shpesh herë ndjesia e lodhjes dhe grindjeve në çift dhe “menuja” e pasur gjatë pushimeve bëjnë që te individët të lindë dëshira për tradhti. Arsyeja e këtij veprimi cilësohet si mënyra për të lënë pas shpine tensionin dhe zënkat.

Largësia ndërmjet çiftit
Mirëpo dhe distanca nga vendi ku qëndroni gjatë gjithë vitit, shton dëshirën për të qenë sërish vetëm, së paku për disa ditë.

Tradhti rastësore
Bëhet e ditur nga një sondazh amerikan ku pjesa më e madhe e personave të përfshirë në këtë sondazh, në masën 65% kanë deklaruar se e kanë tradhtuar partnerin gjatë verës./shqiptarja.com


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas