Ja ushqimi që nuk duhet të refuzohet asnjëherë në mëngjes

Shëndeti               Publikuar në : 18:08 - 16/08/18 |
enton palushi

Nëse e shmangni ngrënien e mëngjesit, rrezikoni obezitetin, sëmundjet e zemrës dhe diabetin, ka konkluduar një studim i ri.


Ekspertët e sëmundjeve të zemrës në Shtetet e Bashkuara e kanë theksuar rëndësinë e vaktit të mëngjesit.

Ata kanë paralajmëruar se një e treta e të rriturve nuk e hanë mëngjesin dhe gjatë ditës konsumojnë grisina, të cilat kanë efekt të dëmshëm në shëndetin e tyre.

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas