Kronika, Kryesore

Ja si u rrëmbye qytetari në Vlorë, gazetari Artan Hoxha publikon videon

Gazetari i Report Tv, Artan Hoxha siguron ekskluzivisht videon e rrëmbimit të një personi në qytetin e Vlorës në muajin korrik, i cili edhe sot e kësaj dite rezulton i zhdukur. Fjala është për të riun Elvis Troqe fati i të cilit nuk dihet prej dy muajsh. Video u transmetua në emisionin “Repolitix”.


Në pamjet e siguruara ekskluzivisht nga gazetari i Report Tv, Artan Hoxha, duken dy automjete, një i rrëmbyesve dhe tjetri i bashkëpunëtorit i cili mban në monitorim objektivin. Troqe vëzhgohet fillimisht për vendndodhjen e tij, teksa ndodhej në ambientet e një bar-kafe.

Rrëmbyesit sinjalizohen nga informatori dhe më pas aty mbërrin makina tjetër një automjet tip “Mercedes-Benz”. Viktima përshëndetet fillimisht me drejtuesin e automjetit dhe më pas hipën me vetëdije, por pas asaj dite ai nuk është parë më dhe është denoncuar i zhdukur në polici.

Në qytetin e Vlorës rezultojnë tre persona të zhdukur, Albano Xhaferri 34-vjeç, Marjo Metushaj dhe Elvis Troqe.

PasPara

1 koment

  1. O gazetar, jeni ne metro mo? Po si mund ta quash rrembim nese ai ka e ka njohur ‘vezhguesin’, e ka pershendetur, e ka hipur pa dhune ne mjetin ne fjale! Sigurisht, qe ky montazh mund te jete i vlefshem po qe se ndihet kamera pas kamera se ku ka shkuar mjeti, ku ka zbritur ‘viktima’, por kjo video nuk mund te bej askend fajtor ne gjygj. Mund te aludosh sa te duash, por ne gjygj nuk vlen per asgje. Keta persona mund edhe ta kene cuar ne nje gomone dhe e kane derguar per ne Itali me deshiren e tij e gomonia mund te jete mbytur! Ai qe do ngre padine duhet te vertetoje pertej cdo dyshimi qe personi/at ne makine e kane rrembyer, por une sapo ngrita nje dyshim qe ‘viktima’ mund te kete shkuar me deshire ne itali e eshte mbytur rruges… Larg qoft, shpresoj te jete gjalle, por kjo video nuk provon as qe eshte zhdukur, as qe e kane rrembyer.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas