Auto, Te Vecanta

Ja si lëvizin makinat e zyrtarëve

Ardhja e qeverisë Rama-Meta ndryshoi shumë gjëra në vendin tonë duke nisur nga reformat e shumta, ndalimi i duhanit në ambientet publike dhe deri te shtrëngimi i rregullave të qarkullimit të automjeteve.

Por mesa duket rregullat nuk janë njëlloj për të gjithë.Nëse një shofer normal dënohet me gjoba të kripura kur thyen rregullat, zyrtarët mbrohen nga pozita e tyre.

Kjo video tregon se si një makinë e një zyrtari lëviz ne trotuar pa u shqetësuar dhe pa marrë asnjë gjobë.

Kjo gjë ka ndodhur tek kryqëzimi i rrugës “Myslym Shyri”, afër Ministrisë së Mbrojtjes.

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas