Auto

Ja si është Audi Q7 i ri


               Publikuar në : 10:47 - 13/12/14 |
mapo.al

Kjo erdhi si e papritur.


Audi ka zbuluar sekretin e makinës së re Q7, që pritej të prezantohej në panairin e makinave në Detriot në janar.

Fuoristrada e re është 326 kilogramë më e lehtë se paraardhësi.

Si alternativë motori keni disa për këtë gjigand që shkon në 5.5 metra gjatësi.

Motori benzinë me tre litra dhe 333 kuaj fuqi kap 100 kilometra në orë për 6.1 sekonda.

Në treg do jetë edhe një version hibrid me 373 kuaj fuqi.

Interiori do jetë sërish një mrekulli.

Çmimi nuk është bërë akoma i ditur.

audi

Seine offizielle Premiere vor Fachpublikum und Auto-Fans hat der Q7 im Januar auf der Automesse in DetroitEhrensache: Quattro-Antrieb gibt es serienmäßigDas Cockpit ist aufgeräumt und hochwertigSoviel steht fest: Das Platzangebot hinten dürfte schon einmal kein Kritikpunkt am Riesen-SUV von Audi seinKOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas