Dikur

Ja shkopi i parë për … selfie
               Publikuar në : 19:15 - 24/12/14 |
mapo.al

Ai është një nga aksesorët më të kërkuar në botë për momentin.


Bëhet fjalë për shkopin për të realizuar foto ‘selfie’.

Megjithatë kjo nuk është shpikje dhe kaq e re.

Sipas Daily Mail, një foto e realizuar 90 vjet më parë, tregon se atëherë përdoreshin shkopinj për selfie.

Fotoja është bërë në vitin 1926 nga britanikët Arnold dhe Helen Hogg, një vit pasi ishin martuar.

Revista Time e ka quajtur shkopin për selfie si një nga shpikjet më të mëdha të vitit 2014.

shkopi

Alexander Remnev used a selfie stick to take this photo after he scaled  the 1,350ft Princes Tower in DubaiCelebrities have also got into the act, with Dan Snow (left), Ben Fogle and June Sarpong using a selfie stick The selfie stick has become a modern day gadget for tourists keen to picture themselves at landmarks Celebrities have popularised the selfie, such as this picture taken on a mobile phone and featuring Jared Leto, Jennifer Lawrence, Meryl Streep, Ellen DeGeneres, Bradley Cooper, Peter Nyongío Jr., and, second row, from left, Channing Tatum, Julia Roberts, Kevin Spacey, Brad Pitt, Lupita Nyongío and Angelina JolieScots adventurer Will Copestake took this picture of himself on a sheet of ice close to a glacier in Patagonia loading...

loading...
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas