Kryesore

Ja pse ju vjen era e keqe nga goja dhe si ta zgjidhni problemin…


               Publikuar në : 11:48 - 16/10/18 |
mapo.al

Nga 50 deri në 60% e njerëzve, sipas statistikave të studimit, njerëzit vuajnë nga era e keqe e gojës. Mund të kujdeseni çdo ditë për higjenën orale, por shpeshherë ndodh që fryma e keqe të na vendosë në pozitë të sikletshme gjatë një takimi, raporton TCH.


Arsyet pse keni një erë të keqe të gojës:

-Konsumimi i shumë ushqimeve të pasura me squfur.

-Pirja e duhanit dhe alkoolit.

-Stresi dhe ankthi.

-Infeksionet orale.

-Prishja e dhëmbëve.

Por çfarë mund të bëni nëse keni një emergjencë dhe nuk ju ndodhet një çamçakëz me vete? Ja disa zgjidhje të shpejta dhe efektive:

-Pini sa më shumë ujë

-Hani një mollë

-Thith një limon


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas