Arkiva

Ja ku vjen dëbora… artificiale


               Publikuar në : 19:24 - 26/12/14 |
mapo.al

Alpet Franceze kanë vuajtur një nga fillimet më të këqija të sezonit në histori.


Kjo për shkak të mungesës së dëborës.

Për këtë arsye, shumë resorte kanë nisur të hedhin borë artificiale në pista.

Megjithatë, lajmet e mira vijnë shpejt.

Të shtunën dhe të dielën pritet që të bjerë më shumë se një metër dëborë.

alpe

The region has had a shortage of snow thanks to unseasonably warm weather that has delayed the seasonLes Gets could be blasted with as much of 30in of snow this weekend as a severe blizzard moves inUp until now the conditions have been unfavourable for artificial snow-making – even at altitudeCLOSE
CLOSE
Pas