Bota

“Ja ç’ndodh po s’votuat për ne”. Kritikohet partia politike për foton e fushatës


               Publikuar në : 17:20 - 04/07/18 |
mapo.al

Një burrë me ngjyrë nga fiset tribale të Afrikës, me pasaportë BE-je në dorë, dhe një grua e bardhë që i jep gji një bebeje me ngjyrë.


Kjo është fotoja që ka skandalizuar opinionin publik në Letoni, ku partia Social-Demokrate e Punëtorëve vendosi t’u bëjë thirrje votuesve se kjo ëstë ajo që do të ndodhë me vendin nëse nuk votojnë për ata.

Përveç çiftit me racë të përzier, vizatimi ka dhe flamurin me ylber të komunitetit LGBT në sfond.

Pas kritikave nga të gjitha anët për racizëm dhe ide naziste, partia e fshiu foton nga rrjetet shoqërore.


Etiketa: , , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas